o detských náušničkách

O našom zlate

Materiál, ktorý používame pre zhotovenie detských náušníc je 14- karátové zlato. Zlaté šperky sú symbolom luxusu a zároveň kvality. Všetky naše produkty sú opatrené puncovou značkou, razenou slovenským Puncovým úradom.

Žlté zlato

Patrí medzi klasiku – najčastejšie sa používa kvalitné 14karátové zlato, ktoré sa tiež značí číslom 585/1000, čo udáva pomer zlata z celkovej zlatej zliatiny – teda 58,5 % z celkovej zliatiny obsahuje rýdze zlato a ostatných 41,5 % je prímes.
Je nadčasovou klasikou. A aj keď mnohým dospelým sa môže zdať staromódne, pre detské náušnice je žlté zlato tradičné a je obľúbenou voľbou.

detské naušničky zo žltého zlata srdiečka s kamienkom C1943

Biele zlato

Vďaka svojmu elegantnému vzhľadu a vysokej kvalite sa stáva veľmi obľúbenou voľbou – jedná sa o zliatinu rýdzeho zlata s ďalšími kovmi, ktoré ho intenzívne odfarbujú. Medzi najvhodnejšie kovy, ktoré sa do zliatiny pridávajú, patria paládium a nikel. Od niklu sa ale postupne ustupuje, pretože vo veľkej miere spôsobuje alergické reakcie. Biele zlato je v posledných rokoch veľmi moderné, náušničky z neho sú designovo svieže.

 

Ružové zlato

Stredná cesta medzi chladne krásnym zlatom bielym a poctivo tradičným zlatom žltým. Jeho farba je žlto-červená s jemným nádychom do ružova. Ružová zliatina zlata obsahuje meď, ktorá mu dodáva červenavé tóny.

náušnice z ružového zlata kvetinky c1736

 

Typy zapínania na našich náušničkách

Brizura

Zapínanie typu brizura je vpredu, háčik sa zasunie do očka na prednej strane náušnice, čo je praktické, pokiaľ náušnice nasadzuje niekto iný než samotná nositeľka.

Výhody

 • Toto zapínanie je veľmi odolné proti strate.

Nevýhody

 • Zapínanie je veľmi krehké, a preto je nutné si dať pozor predovšetkým pri prvom zapínaní.
 • Doporučujeme odborne a bez poškodenia náušničky nasadiť a zamknúť do uška u detskej lekárky alebo zlatníka. Tým sa vyhnete pokriveniu alebo poškodeniu zapínancieho patentu náušníc.

Vekové doporučenie: od 0 mesiacov do 5 rokov

Balónik

Tyčka náušnice je v tomto prípade opatrená závitom, na ktorý sa našróbuje uzáver v tvare balóniku. Na Slovensku je tento typ zapínania veľmi obľúbený.

 

Výhody

 • Náušnica je pripevnená veľmi bezpečne a takmer nehrozí jej strata.

Nevýhody

 • Kvôli šróbovaciemu systému sa nasadzuje horšie. Ďalšou malou nevýhodou je, že sa do uzáveru môžu ľahko zachytávať nečistoty, napr. mydlo alebo krém, takže je potreba ich pravidelne čistiť.

Vekové doporučenie: od 5 rokov do dospelosti

 

Na patent

Zapínanie je umiestnené na zadnej strane náušnice a je opatrené patentom, ktorý náušnicu uzatvorí a bráni tak otvoreniu a strate. Všeobecne sa u náušníc toto zapínanie používa najčastejšie. Je vhodné pre väčšie slečny.

Výhody

 • Veľmi jednoduché zapínanie.

Nevýhody

 • Je váhovo ťažšia, cena je teda vyššia.
 • Nie je vhodné pre novorodencov.

Vekové doporučenie : od 5 rokov do dospelosti

 

Černanie zlata

Zlaté šperky sa bežne vyrábajú zo zlata rýdzosti 585/1000, v ktorej šperky za normálnych okolností vzdorujú chemickým a poveternostným vplyvom.

Černanie alebo zmena farby zlata v oblasti, kde je zlato v kontakte s pokožkou je spôsobené reakciou zliatiny zlata na kyseliny obsiahnuté v pote osoby, ktorá náušnice nosí(alebo iný zlatý šperk) , alebo účinku liekov. Nakoľko 14-karátové zlato obsahuje aj iné kovy (v prípade žltého zlata to býva striebro, niekedy aj meď, biele zlato obsahuje okrem striebra aj nikel, paládium a platinu, príp. mangán), tieto kovy môžu niekedy citlivo reagovať na prítomnosť kyslého potu a následnou chemickou reakciou dochádza k vyzrážaniu oxidov striebra (alebo ďalších spomenutých kovov) na povrchu zlata v podobe tenkého tmavého povlaku (niekedy môže mať hrdzavú farbu).

Intenzita akou náušnice môžu sčernieť závisí od konkrétneho zloženia potu danej osoby. Ďalej na ňu môžu vplývať veci ako očkovanie, užívanie niektorých liekov, určitá kozmetika, zvýšená teplota atď.

Černanie (zmena farby) zlata nie je výrobná vada a preto nepodlieha reklamácii, nakoľko zmenou farby nedochádza k poškodeniu zlata .

Dá sa jednoducho odstrániť vyleštením a vyčistením v našej predajni, alebo   najbližšom zlatníctve, v ktorom poskytujú zlatnícke opravy.

 

Sme tu pre Vás už od roku 1993...

Doručenie ZDARMA

Doprava ZDARMA 

 • Doručenie do 24hodín
 • Dnes objednáš, zajtra rozbaluješ...

Autorizovaný predajca hodiniek

 • Longines, Certina, Tissot, Roamer, Balmain, Candino, Seiko, Festina, Jacques Lemans, Pulsar, Lorus,LIU•JO,DW,Grovana

Darčekové balenie ZDARMA !

 • Každý šperk objednaný z našej stránky je zabalený v peknej darčekovej krabičke

Prihlásenie

×