o vodotesnosti hodín

1. water resistant – water resistant 3ATM- water resistant 30m - umývanie rúk

Stupeň vodeodolnosti 30M zamedzuje vniknutiu vlhkosti a vody dovnútra hodinkového puzdra. Kontakt s vodou je možný, ale len ak je náhodný a v obmedzenej miere. Hodinky s vodotesnosťou 30M bez problémov znesú dážď alebo striekajúcu vodu. Nesmiete ich však ponoriť celé do vody. V takom prípade reálne hrozí preniknutie vlhkosti, prejavujúce sa orosením vnútornej strany hodinkového skla. Tieto hodinky ale môžete bez obáv ponechať na zápästí napríklad pri umývaní rúk..

hodinky 3ATM water resistant umyvanie ruk

2. water resistant – water resistant 5ATM- water resistant 50m - sprchovanie

Hodinky s vodeoodolnosťou 50M disponujú tesniacimi prvkami, ktoré zamedzujú vniknutiu vody a vlhkosti dovnútra hodinkového puzdra. Tento stupeň vodeodolnosti už umožňuje ponechať hodinky na zápästí napríklad pri sprchovaní. Hodinky znesú i plný ponor, ale maximálne do hĺbky pol metra. Prítomnosť vody vnútri puzdra indikuje orosenie na vnútornej strane sklíčka.

hodinky vhodne na sprchovanie vodotesne hodinky 5ATM 50m water resistant

 

3. water resistant – water resistant 10ATM- water resistant 100m - plávanie

Tieto hodinky sú vybavené takými tesniacimi prvkami, ktoré zabraňujú vzniknutiu vlhkosti a vody do hodinového puzdra. Naviac už dobre odolávajú aj väčšiemu tlaku vody, a preto sa s týmito hodinkami môžete bez obáv oddávať vodným radovánkam a športom, ako je plávanie, potápanie alebo rekreačné potápanie s maximálnou hĺbkou ponoru do 8 metrov. Pri častej záťaži odporúčame pri tomto modely preventívne uskutočňovať jedenkrát ročne kontrolu vodeodolnosti.

hodinky vhodne na plavanie vodotesne hodinky 10ATM 100m water resistant


4. water resistant – water resistant 20ATM- water resistant 200m - potápanie 

Hodinky sú vhodné na profesionálne potápanie.

hodinky na potapanie vodotesne hodinky 20ATM 200m water resistant

 

 

Tlaková skúška vodotesnosti by sa u vodotesných hodiniek mala vykonávať vždy po otvorení a zatvorení hodín, teda i po výmene batérie, aby ste sa ubezpečili, že je naďalej bezpečné používať vaše hodinky v kontakte s vodou. Skúška na našich prevádzkach sa vykonáva profesionálnym digitálnym prístrojom na báze tlaku vzduchom. Pozitívna skúška vodotesnosti je však dôkazom o aktuálnom stave vodotesnosti a nevzťahuje sa na ňu žiadna záruka, nakoľko vplyvom nedodržania pravidiel správneho zaobchádzania s hodinkami môžu pomerne ľahko o tento status prísť. Žiaden servis nemôže ovplyvniť, ako bolo s hodinkami po opustení jeho priestorov zaobchádzané a či boli dodržané pravidlá pre zachovanie vodotesnosti.

 

Pretože vo vnútri hodiniek je vždy vzduch obsahujúci určitá percento vlhkosti ( netýka sa vysoko profesionálnych hodiniek, ktoré sú plnené plynmi ) môže nižšia vonkajšia teplota vzduchu spôsobiť zahmlenie – orosenie skla.
Pokiaľ príde k občasnému krátkodobému zahmleniu – oroseniu, netreba sa obávať, že ide o závadu v tesnosti hodiniek.

 

ZÁSADY, KTORÉ TREBA DODRŽIAVAŤ PRI VŠETKÝCH TYPOCH VODOTESNOSTI:


1. Zákaz manipulácie s korunkou a tlačítkami pod vodou a pri akomkoľvek kontakte s vodou! Žiadny model hodiniek nie je vhodný na potápanie, pretože manipuláciou s tlačítkami pod vodou sa do hodiniek môže napumpovať voda a môže vzniknúť rosenie.

 

2. Korunka (nastavovacie otočné tlačidlo na čas a dátum poprípade chronograph)
nesmie byť pri styku s vodou povytiahnutá ale musí byť pritlačená k puzdru!

 

3. Pri digitálnych modeloch sa nesmú stláčať tlačidlá pod vodou nakoľko vytvoríte podtlak a do hodiniek sa dostane voda.

 

4. Hodinky nepoužívajte v teplej, termálnej vode či saune. Tesnenie na hodinkách sa pri vysokých teplotách rozpína, a tým sa do hodiniek môže dostať voda alebo para.

 

5. Pri každom zásahu do hodiniek či už ide o opravu, výmenu baterky, skla žiadajte u svojho hodinára test vodotesnosti na úroveň aká je vyznačená na Vašich hodinkách.

 

 

Sme tu pre Vás už od roku 1993...

Doručenie ZDARMA

Doprava ZDARMA 

  • Doručenie do 24hodín
  • Dnes objednáš, zajtra rozbaluješ...

Autorizovaný predajca hodiniek

  • Longines, Certina, Tissot, Roamer, Balmain, Candino, Seiko, Festina, Jacques Lemans, Pulsar, Lorus, LIU•JO, DW, Grovana

Darčekové balenie ZDARMA !

  • Každý šperk objednaný z našej stránky je zabalený v peknej darčekovej krabičke
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie

×

zatvorené