Batérie do hodín

 

  • Kúpil som si hodinky, po krátkom čase mi prestali fungovať.

Je veľmi pravdepodobné, že sa vám v hodinkách vybila batéria. Treba si uvedomiť, že každé hodinky z výroby putujú od výrobcu k dodávateľovi na sklad, následne k predajcovi do vitríny a tam čakajú na svojho nového majiteľa. Celý čas je v nich batéria vložená. Niektoré hodinky majú pod korunkou (koliesko na nastavenie času) vloženú plastovú zarážku, ktorá drží korunku povytiahnutú, čím sa zastaví čas. Aj keď sa tým batéria nevybíja, časom stráca svoje napätie, hoci pomalšie. Preto na každej balenej batérii výrobca uvádza dátum expirácie. Z toho vyplýva, aj keby ste zabalenú batériu nikdy nepoužili, časom sa sama vybije. Je to jej prirodzená vlastnosť. I keď sa na životnosť batérie nevzťahuje záruka (vysvetlenie nájdete nižšie), každý dobrý predajca by mal svojim zákazníkom poskytnúť ním stanovenú lehotu, dokedy vám v nových hodinkách batériu bezplatne vymení. V tomto prípade sa však nejedná o výrobnú vadu.
V druhom rade môže byť batéria v poriadku a mohlo prísť k inému poškodeniu hodín.
V oboch prípadoch treba hodinky odovzdať predajcovi na riadnu reklamáciu a ten odborne posúdi, či je to výrobná vada podliehajúca záruke, alebo nie. I keď dôvodom býva v 90% iba vybitá batéria, vždy zostáva percento, že je batéria v poriadku a môže ísť o drahší servisný úkon. Preto neodporúčame hodinky svojvoľne otvárať či meniť batériu mimo predajcu, nakoľko tým porušujete záručné podmienky a predajca je oprávnený záruku na tovar zrušiť.

 

 

  • Aká je životnosť batérie ?

Životnosť batérie sa nedá presne určiť. Jej výdrž je priamo úmerná spotrebe stroja, ktorý poháňa. Batéria je energia, pohonná látka, rovnako ako napr. benzín v aute, len sa míňa pomalšie. I spotreba benzínu daného auta je vždy závislá od jeho motora a v neposlednom rade i od spôsobu jazdy. Preto ak sa vám vybije batéria v novo zakúpených hodinkách, netreba sa hneď hnevať na predajcu, ani benzín v novo zakúpenom aute vám nevydrží 2 roky. Sú strojčeky jednoduché, ukazujúce iba čas, alebo strojčeky vybavené rôznymi funkciami (stopky, svetlo, kompas atď). Aj v závislosti od frekvencie využívania týchto funkcií je daná výdrž batérie. Sú batérie menšie, väčšie, veľkú úlohu zohráva aj kvalita značky a najväčšiu čistota stroja ( vek stroja, utesnenie voči prachu). Optimálne by mala batéria v hodinkách vydržať 1 – 2 roky.

 

 

 

  • Prečo prvá batéria vydržala v hodinkách najdlhšie, ostatné už nikdy nevydržali tak dlho?

Nemusí to byť vždy kvalitnejšou batériou, ako si väčšina môže myslieť. Rozhodujúcim faktorom spotreby energie z baterky je čistota strojčeka. Aj keby ste hodinky nikdy nenosili na ruke, treba si uvedomiť, že časti strojčeka sú vyrobené z kovu a točením jednotlivých koliesok sa nepretržite vytvárajú mikroskopické častice prachu, ktoré sa v stroji usádzajú. Teda, čím sú hodinky staršie = tým sú viac zanesené = oleje sú hustejšie = v strojčeku vzniká väčšie trenie = tým viac energie z batérie je potrebné pre chod hodín = tým skôr sa batéria vybije. Z tohto dôvodu sa na batérie nevzťahuje záruka, nakoľko nevieme jej životnosť ovplyvniť.
Druhým faktorom je samozrejme kvalita batérie, preto používame jednu z najlepších svetových značiek, švajčiarsku RENATA.

 

 

 

Sme tu pre Vás už od roku 1993...

Doručenie ZDARMA

Doprava ZDARMA 

  • Doručenie do 24hodín
  • Dnes objednáš, zajtra rozbaluješ...

Autorizovaný predajca hodiniek

  • Longines, Certina, Tissot, Roamer, Balmain, Candino, Seiko, Festina, Jacques Lemans, Pulsar, Lorus, LIU•JO, DW, Grovana

Darčekové balenie ZDARMA !

  • Každý šperk objednaný z našej stránky je zabalený v peknej darčekovej krabičke
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie

×

zatvorené